Whatsapp Hattı
Alo Bilgi: 0544 687 66 90
SEPETİM
Üye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üyelik Kaydı
Hizmetlerimizden faydalanmak ve kayıtlı üye olmak için başvuru yapın.
Şimdi Hemen Üye Ol
Üyelik Hizmetleri

Şiirlerim Kitaplaştırmak İçin Uygun Mu?

Şiirleriniz insanlara bir kitapta sunulacak kadar iddialı mı? Şiirlerinizin yeterliliği ne durumda?

Şiir yazan birçok kişi şiirlerini bir defterde, bilgisayarında, notlar halinde bir yerlerde saklar. Şiirlerinin değerini öngöremediği için beğenilmeme kaygısı yaşar. Bu kaygıyla dünya çapında ses getirecek kim bilir kaç şair hiç varlığını duyurmadan kaybolup gitmiştir.

Esasında beğenme ve beğenmeme zamana ve kitleye göre değişiklik gösteren bir olgudur. 1980'li yıllarda arabesk müzik alt kültüre ait hor görülen bir daldı. Oysa bugün kabullenilmiş ve hatta üst kültüre de mal olmuştur. Yazdığınız şiirlerin beğenip beğenilmemesi bu şiirleri okuyan kitleye ve zamana göre değişiklik gösterebilir.

Bu sebeple şiirler defterlerde saklı kalmamalı, kitaplaşarak okur önüne çıkmalıdır. Bir şiirin iyiliği veya kötülüğüne karar verecek olan okur kitlesidir. Ve konuda en önemli elek ise zamandır. Zamanla iyi şiirler kendini gösterecek ve şairlerini hatırlatacaktır.

Yayınevi olarak büyük bir sanat iddiamız yoktur. Şiirlerin iyiliğini, kötülüğünü okura ve zamana bırakmak gibi bir bakış açımız vardır. Bu sebeple şiir kitabı çıkarmak isteyen herkese sanatsal bir kıstas olmadan açığız.

Bu noktada yayınevi olarak üzerimize düşen basılacak şiir kitabının editöryel olarak hatalarından arındırılması, uygun bir dizgi, dikkat çeken bir kapak tasarımı, kaliteli bir baskı, sorunsuz bir satış ve dağıtım sağlamaktır. Şiir kitabı çıkarma fikrinde olan herkes medeni cesaretini topladıktan sonra bize başvurduğunda bu hizmetleri aynı şekilde almaktadır.

Genel bakış açısı olarak her farklı sanat ürünün her zaman bir talibi olduğu bilincindeyiz. Bu sebeple suya yazılan dizeler yerine, kâğıda yazılan dizeleri tercih etmekteyiz. Elbette bir şiir kitabının tüm şiirleri beğenilmeyebilir ama elbette içinde kendi duygularını bulanlar olacaktır.

Bu sebeple biz kurduğumuz interaktif kitap basım süreciyle şiirlerini kitaplaştırmayı düşünen herkes için eşit şartları sağlamaktayız.

İnsanlık tarihine şiir kitabı çıkarmak fikriyle bir not düşmek isteyen herkese çok yakınız.

 

Şiir Kitabı Baskı Yazıları

©2008 - 2022, Şiir Antoloji Yayınları / Kitap Şeyleri ortak iştirakidir.
Şiir Antoloji Yayınları : Çamlık Mahallesi, İkbal Caddesi, Dinç Sokak, No:25, Er Plaza İş Merkezi, K:1, D:1, Ümraniye/İstanbul
M. Hizmetleri : 0544 687 66 90
Fax : 0 850 304 22 03
Telefon : 0 850 304 22 03
E-Posta : proje@tilkikitap.com

Numaranızı Yazın Sizi Arayalım

0%