+90 549 654 72 54 +90 549 654 72 54 kitap@matbumedya.com
Şiir Kitabı Çıkarmak-Şiir Kitabı Bastırmak-Şiir KitabıYayımlamak
ARA
SEPETİM
KİTAPLARIMIZYAZARLARIMIZBAŞVURU YAPYARDIM KONULARIÜYE GİRİŞİİLETİŞİM
Çalıştığımız YazarlarOzan Sari

Ozan Sari

Asırlar boyu kökleşmiş bir geleneğin mirasını devralarak müziğe henüz dört yaşında iken babası Veli Sari`den aldığı bağlama dersleriyle başlamıştır. Müziğe olan üstün yeteneği ailesi tarafından keşfedilen sanatçı 1999 yılında girdiği U.Ü. Devlet Konservatuvarı`ndan J. Brahms`ın Keman Konçertosunu çalarak "birincilik" derecesiyle mezun olmuştur.

On iki yaşında iken dahil olduğu CAKA (Cihat Aşkın ve Küçük Arkadaşları) eğitim projesi kapsamında Türk Keman Okulu`nun yaşayan en önemli temsilcisi Cihat Aşkın ile çalışmalarına başlamış ve CAKA projesiyle önemli başarılara imza atmıştır.

Eğitim hayatı boyunca CAKA, Salzburg Mozarteum Academy, Crans Montana Classics gibi pek çok ustalık sınıflarına katılmış ve Sholomo Mintz, Zakhar Bron, Dora Schwarzberg, Ani Schnarch, Victor Danchenko, Cihat Aşkın, Hakan Şensoy gibi dünyaca ünlü solistlerle süreli çalışmalar yapmıştır.

Ulusal ve uluslararası konser kariyerine 2012 yılında başlayan sanatçı Razgrad Filarmoni Orkestrası, Young Talent Festival gibi önemli projelerde yer almış; Avusturya, Bulgaristan, Hırvatistan, İsviçre, Bosna Hersek ve Tunus`ta solist olarak konserler vermiştir.

Müzik yaşamının yanı sıra şiir, makale ve denemeler yazan Sari`nin süreli yayın organlarında yayımlanmış çok sayıda yazısı bulunmaktadır.

Cihat Aşkın`ın "Türk Kaprisleri" ismini verdiği eserler dizisiyle Anadolu`nun kadim müzik kültürünün ögelerini dünya çapında icra edilecek bir şekilde solo kemana uyarlayan sanatçı BUÜ Devlet Konservatuvarı`nda keman dersleri vermekte, konserlerinde Ahmet Ali Çakır`ın 2017 yılında kendisi için yaptığı kemanı kullanmaktadır.
En Çok Tercih Edilen YayıneviEn Çok Dosya Gönderilen Yayınevi
0%