Whatsapp Hattı
Alo Bilgi: 0544 687 66 90
SEPETİM
Üye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üyelik Kaydı
Hizmetlerimizden faydalanmak ve kayıtlı üye olmak için başvuru yapın.
Şimdi Hemen Üye Ol
Üyelik Hizmetleri

Melihat Altay

Yazarın Özgeçmişi
Uşak doğumlu Melihat Altay ilk orta ve lise eğitimini Türkiye `de tamamlamış. Danimarka`da ise Kopenhag Pedagoji okulunu bitirmiştir.Pedagoji aldığı süreçte branş olarak resim sanatını seçmiş ve kendisini sözel ifade edemeyen çocuklarla birlikte çok farklı resim projeleri yapmıştır. Bu projelerde çocukların yaş guruplarına göre resim gelişimi ve analizi incelemeler,değerlendirmeler yapmış.Yazar bir çok sergiler düzenlemiştir.
Kendisininde en büyük hobisinin resim olduğunu söyleyen yazar resim çizmek ve şiir yazmanın aynı çok benzerlikleri olan iki görsel sanat olduğunu ifade eder.Altay ,şiir yazmanın ve resim çizmenin insanın bilinç altı ve iç dünyasıyla kendisini ifade etmenin yolu olduğunu savunur.

Pedagoji eğitiminden sonra çocukların konuşma ,dil eğitimi üzerine diploma almış.Yazar halen farklı yaş gruplarıyla , bir çocuk kulübünde pedagog olarak çalışmaktadır.Altay çalıştığı kulüpte çocukların sosyal,duygusal.zihinsel gelişimi ruh sağlığı ile ilgili çalışıyor.Çocukların bu gelişimlerinde ailelere yardımcı destek olmaktadır.Ayrıca yazar Altay özellikle Danimarka Entegrasyon bakanlığının hazırladığı projelerde aktiv rol aldı.Bu projelerde özellikle gençleri Danimarka toplumuna kazandırma dil,eğitim,meslek edinme ve göçmenlikten kaynaklanan sorunlarına yardımcı oldu.Danimarka toplumunda kendilerini yalnız hisseden izole eden yaşlı kadınların sosyalleşme ve sosyal hakları hakkında bilgi edindirme projelerinde gönüllü olarak aktiv rol aldı.Altay bunların yanı sıra çocukları, gençlerin gelişim ,psikolojisi üzerine farklı konularda pedagojik yazı ve makaleler yazmıştır.Altay evli ve üç çocuk annesidir.

Yazarın Kitapları

©2008 - 2022, Şiir Antoloji Yayınları / Kitap Şeyleri ortak iştirakidir.
Şiir Antoloji Yayınları : Çamlık Mahallesi, İkbal Caddesi, Dinç Sokak, No:25, Er Plaza İş Merkezi, K:1, D:1, Ümraniye/İstanbul
M. Hizmetleri : 0544 687 66 90
Fax : 0 850 304 22 03
Telefon : 0 850 304 22 03
E-Posta : proje@tilkikitap.com

Numaranızı Yazın Sizi Arayalım

0%