Whatsapp Hattı
Alo Bilgi: 0544 687 66 90
SEPETİM
Üye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üyelik Kaydı
Hizmetlerimizden faydalanmak ve kayıtlı üye olmak için başvuru yapın.
Şimdi Hemen Üye Ol
Üyelik Hizmetleri

Şiir Kitabı Çıkarmak Şiir Kitabı Bastırmak

ISBN numarası nedir?

ISBN nedir?

ISBN terimi İngilizce International Standard Book Number kelimelerinin baş harflerinden oluşan bir kısaltmadır. Türkçeye tercüme edecek olursak "Uluslararası Kitap Seri Numarası" diyebiliriz. ISBN dünya literatürüne 1972 yılında Uluslararası Standartlar Organizasyonu tarafından kazandırılmıştır. Her kitabın ISBN numarası kendine özgüdür ve dünya üzerinde aynı ISBN numarasına ait ikinci bir kitap yoktur. Bunu tıpkı bizim T.C. vatandaşlık numaramız gibi düşünebiliriz.

Kitaplar için ISBN numarası 13 hanelidir ve kitabın kapağında (ön veya arka fakat arka kapakta olması neredeyse genel kabul görmüştür) ve kitabın künye bilgileri dediğimiz ön kapaktan sonraki ilk sayfalardan birinde yer almalıdır. ISBN numarası kitaba basılmış olmalı, daha sonradan yapışkan etiket vs. ile eklenmemelidir.

 

Şiir kitabınıza ISBN alınacak mı?

Kitabınıza ait ISBN numarası yayınevimiz tarafından Kültür Bakanlığı Veritabanına yazar kaydınız yapılarak alınır.

Basılan her kitap için ISBN numarası alınır. ISBN numarası kitabın künye sayfası denilen ön iç sayfasında ve kitabın arka kapağında basılı olarak piyasaya sunulur. Alınan numara yalnızca sizin kitabınıza özgüdür ve dünya üzerinde hiçbir kitapta aynı ISBN kullanılamaz.

ISBN numarası sözleşme imzalandıktan hemen sonra aynı iş günü alınır ve ISBN numarası alındıktan sonra editasyon işlemleri başlar.

Kültür Bakanlığı tarafından kitabınıza iş atanan ISBN numarasını yazar panelinden görüntüleyebilirsiniz.

 

©2008 - 2022, Şiir Antoloji Yayınları / Kitap Şeyleri ortak iştirakidir.
Şiir Antoloji Yayınları : Çamlık Mahallesi, İkbal Caddesi, Dinç Sokak, No:25, Er Plaza İş Merkezi, K:1, D:1, Ümraniye/İstanbul
M. Hizmetleri : 0544 687 66 90
Fax : 0 850 304 22 03
Telefon : 0 850 304 22 03
E-Posta : proje@tilkikitap.com

Numaranızı Yazın Sizi Arayalım

0%