+90 549 654 72 54 +90 549 654 72 54 kitap@matbumedya.com
Şiir Kitabı Çıkarmak-Şiir Kitabı Bastırmak-Şiir KitabıYayımlamak
ARA
SEPETİM
KİTAPLARIMIZYAZARLARIMIZBAŞVURU YAPYARDIM KONULARIÜYE GİRİŞİİLETİŞİM
Çalıştığımız YazarlarAliye Aybüke Özdemir

Aliye Aybüke Özdemir

30 Ekim 1985 tarihinde İstanbul`un Üsküdar ilçesinde doğdu. Aslen Malatyalı`dır. İlköğretim yıllarını Edirne`de Şehit Asım ve Yusuf Hoca İlköğretim okullarında geçirdi. Şiire olan sevdası bu yıllarda ayaklandı. Yine Edirne`de orta öğrenimini Edirne Anadolu İmam Hatip Lisesi`nde, ardından İnönü Ortaokulu`nda devam ettirdi. Lise eğitimini Edirne Anadolu Lisesi`nde aldı. Üniversite öğrenimine Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Radyoloji Bölümü`nde başladı ve 2009 yılında mezun oldu. Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi`nde atandı, Girişimsel Radyoloji alanında beş yıla yakın teknikerlik icra etti akabinde İstanbul`a tayin oldu. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi`nde Girişimsel Nöroradyoloji Bölümü`yle başlayıp hala ortopedi ve radyoloji anabilim dallarına bağlı çalışmaktadır.
Bu süre zarfında dergilerde ve web sitelerinde yazarlık yaptı. Senaryo eğitimini Ankara Filmstar GSM`de kamera arkası ve kamera önü oyunculuğuyla beraber aldı. ‘Antikacı` filminin sanat yönetmenliğini üstlendi. Îmâ adlı şiir kitabı 2021 yılında halklarla buluştu. Feminist, kuir aktivisttir.
Hala yirmi beş yılı aşın şiir yazmakta olup dergi ve sanat kitapları aracılığıyla şiirlerini halklarla paylaşmaktadır. 4 Aralık 2020 tarihinde Londra`da dünya evine girdi. Şiire bağımlı, kaleme ve kâğıda bağlı, bağımlılıklardan arınmış sevdalı hayatını sürdürmektedir.

Yazarın Kitapları

         
En Çok Tercih Edilen YayıneviEn Çok Dosya Gönderilen Yayınevi
0%